Nowe ustawodawstwo regulujące rynek hazardowy w Polsce i w istotny sposób zmieniające funkcjonowanie branży bukmacherskiej nad Wisłą spowodowało, że wielu zagranicznych bukmacherów zmuszonych było do zaprzestania swojej działalności na terenie naszego kraju. Doprowadziło to do prawdziwego exodusu takich firm i zdynamizowania wzrostu przychodów polskich bukmacherów. To pewne, że polski rynek, jeden z największych w tej części europy, jest wciąż łakomym kąskiem dla zagranicznych bukmacherów, dlatego nie pozwolą sobie na pozostawienie go bez swojej obecności. Kwestią czasu było, kiedy dostosują oni swój sposób funkcjonowania do nowej sytuacji prawnej i na powrót zaznaczyć będą chcieli swoją obecność.

Jedni bukmacherzy wycofali się na dobre z polskiego rynku, a inni zdecydowali się na nim pozostać i działać nielegalnie. Co sprawia, że szara strefa, choć mocno ograniczona, wciąż obejmuje kilkadziesiąt procent przestrzeni zakładów wzajemnych.

Zakłady bukmacherskie Betclic w pełni legalne

Jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się wrócić na naszej ojczyzny łono, dostosować się do nowych przepisów i działać w pełni legalnie jest światowy potentat - Betclic. Należący do BEM Operations Limited bukmacher był doskonale znany fanom typowania. Betclic, bukmacher przez wiele lat funkcjonujący na naszym rynku, powrócił po dłuższym czasie nieobecności. Dla bukmachera Betclic, Polska była zawsze ważnym graczem, a na naszym rynku cieszył się on dużym zainteresowaniem. Stąd chęć zalegalizowania swojej działalności i nowego otwarcia nie może dziwić. Czym przyciągnął fanów? Jak zaznacza swą obecność na rynku? Na jaki bonus Betclic liczyć mogą nowi użytkownicy? Gdzie znaleźć formułowane pod adresem bukmachera Betclic opinie? Jak prezentuje się witryna Betclic online, a także co zawiera oferta Betclic? Odpowiedzi na większość z nurtujących was pytań znajdziecie, mamy nadzieję, w niniejszym tekście.

Betclic zakłady bukmacherskie z licencją Ministerstwa Finansów

Jak już wspominaliśmy, bukmacher Betclic należy do zarejestrowanej na Malcie spółki BEM Operation Limited. Zakłady bukmacherskie Betclic to międzynarodowa marka, która oferuje swoje usługi w wielu europejskich krajach. W maltańskim rejestrze spółek BEM Operations Limited widnieje pod numerem C70387. Zgodnie z ustawą hazardową, zagraniczny bukmacher chcąc działać w Polsce legalnie musi utworzyć w naszym kraju oddział, lub ustanowić pełnomocnika, który będzie jego reprezentantem między innymi w kwestiach zawierania umów cywilno - prawnych i sprawach podatkowych. Jak podaje na swojej stronie bukmacher Betclic, takim przedstawicielem dla wyżej wymienionej spółki jest Gaming In Poland Sp. z o.o. Firma otrzymała licencję Ministerstwa Finansów o numerze PS4.6831.11.2017. Miało to miejsce już we wrześniu 2018 roku, a licencja dotyczyła oferowania zakładów wzajemnych przez Internet. Ponad 10 miesięcy później bukmacher Betclic wystartował i 1 lipca 2019 roku stał się kolejnym bukmacherem działającym na naszym rynku w pełni legalnie.

Betclic sponsorem Piasta Gliwice

Firma od początku swej działalności postanowiła mocno zaznaczyć swoją obecność, czego wyrazem było podpisanie umowy o współpracy z piłkarskim mistrzem Polski - Piastem Gliwice. Tak jak zdobycie przez gliwiczan mistrzostwa było sporego kalibru niespodzianką, tak błyskawiczne nawiązanie współpracy na linii bukmacher Betclic - Piast zaskoczyło wielu kibiców. Można było przypuszczać, że Betclic, bukmacher znany ze współpracy z wieloma dużymi piłkarskimi markami, prędzej czy później będzie chciał ponownie zainwestować w polski sport, ale że zrobi to tak szybko i z takim przytupem? Umowa zawarta została na dwa lata i w jej ramach bukmacher otrzymał prawo do wykorzystywania wizerunku piłkarzy i herbu klubu w przekazie medialnym, a logo Betclic znalazło się na koszulkach piłkarzy Piasta. Ponadto bukmacher Betclic stał się widoczny w klubowych social mediach, a także na stadionie Piasta. W przeszłości wiele dużych marek współpracowało firmą Betclic. Opinie rzetelnego partnera wypracowywała ona latami podejmując kooperację między innymi z Juventusem, a na polskim rynku z Lechem Poznań. Jedną z twarzy bukmachera był też znakomity francuski obrońca, mistrz świata i europy - Marcel Desailly.

Social media

Równo ze startem strony internetowej wystartowały również kanały bukmachera w mediach społecznościowych. Bukmacher Betclick jest obecny między innymi na facebooku, twitterze i instagramie. Aby znaleźć dedykowane dla klientów z Polski profile wystarczy w wyszukiwarkach wpisywać "Betclic Polska". Na swoich profilach bukmacher informuje o bieżących wydarzeniach związanych z własną działalnością, wydarzeniach ze świata sportu, konkursach i promocjach.

Betclic online

Jako że Betclic w Polsce działa wyłącznie w Internecie, kluczowym aspektem jest funkcjonalność jego witryny internetowej. Wygląd strony internetowej jaką zaprezentował bukmacher Betclic nie odbiega w znaczący sposób od tego co proponuje większość firm bukmacherskich, a wielu graczom, którzy mieli już okazję typować u tego bukmachera, jest ona wręcz bardzo dobrze znana. Charakterystyczny czerwony pasek górny z widocznym logo i najważniejszymi funkcjami, dyscypliny w panelu z lewej strony, najciekawsze bonusy, wydarzenia i zakłady na żywo w centralnej części witryny, oraz kupon z prawej strony, to elementy dobrze znane każdemu graczowi. Wyraźne fonty i ostra aczkolwiek dobrze zbalansowana kolorystyka nadają witrynie odpowiedniego charakteru, a jednocześnie nie wprowadzają wrażenia bałaganu. Strona jest intuicyjna, nieprzeładowana, działa płynnie, a poruszanie się po niej nie nastręcza problemów. Ponadto dobrze sprawdza się na urządzeniach mobilnych i ci, którzy niekoniecznie lubią korzystać z aplikacji, nie będą mieli problemów z obstawianiem na swoich telefonach i tabletach.

Betclic mobile

Jednak aplikacja mobilna to już dzisiaj absolutny must have dla firm bukmacherskich. Betclic mobile pobierzemy oczywiście wprost ze strony. Już po wejściu na nią otrzymamy informację o dostępności aplikacji i link do jej pobrania. Aplikacja Betclic waży kilkanaście MB, a pobiera i instaluje się błyskawicznie. Ważne żeby w ustawieniach swojego telefonu wyrazić zgodę na instalację aplikacji z nieznanych źródeł. Aplikacja Betclic mobile posiada design bardzo zbliżony do strony internetowej. Czerwony górny pasek i menu z dołu ekranu. Czerwono - biało - żółta szata graficzna prezentuje się nowocześnie. Menu podzielone jest na 5 części:

- sport, gdzie możemy znaleźć wszystkie dostępne zdarzenia, podzielone według klucza dyscyplinarnego i najbardziej popularnych obecnie rozgrywek,

- teraz, gdzie znajduje sie pełna lista zakładów aktualnie dostępnych do obstawiania na żywo,

- popularne, czyli lista zdarzeń, które ogniskują największą uwagę kibiców,

- moje kupony, gdzie w wygodny sposób możemy przejrzeć kupony, które obecnie są w grze i kupony zamknięte,

- promocje, czyli lista bonusów oferowanych przez bukmachera,

Bezpośrednio w aplikacji możemy też zarządzać swoim kontem, dokonywać szybkich wpłat i wypłat środków oraz zarządzać bonusami i sprawdzić historię bonusów. Jeśli posiadamy dedykowany bukmacherowi Betclic kod promocyjny umożliwiający skorzystanie z dodatkowych bonusów, możemy w zakładce "bonusy" wprowadzić rzeczony kod. Stworzona przez Betclic aplikacja daje również możliwość szybkiego logowania za pomocą odcisku palca.

Bukmacher Betclic - rejestracja

Jak przebiega rejestracja w Betclic? Podobnie jak w znanych nam z innych firm bukmacherskich formularzach rejestracyjnych, tak i zakłady bukmacherskie Betclic wymagają od nas przejścia przez kilka kroków rejestracji. W pierwszym kroku podajemy podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, data urodzenia i adres mailowy. Krok drugi to pesel i dane teleadresowe, w kroku trzecim bukmacher Betclic pozwala na ustanowienie loginu i hasła, które posłużą do logowania na stronie internetowej, dodać powinniśmy również pytanie bezpieczeństwa, które stanowi dodatkową ochronę naszego konta Betclic. Bukmacher zapyta nas o nie w przypadku gdy zapomnimy hasła do konta.

Kod promocyjny Betclic

W trzecim kroku możemy również wykorzystać dedykowany dla bukmachera Betclic kod promocyjny, dzięki któremu możemy liczyć na dodatkowy bonus. Betclic powiększy dzięki temu swoją ofertę powitalną o dodatkowe korzyści. Kod promocyjny Betclic znajdziemy w sieci na stronach poświęconych tematyce bukmacherskiej, oraz u partnerów firmy Betclic. Bonus z tytułu wykorzystania kodu może przybrać różne postacie, a wszelkie informacje na jego temat zasięgniemy wprost na stronach, na których rzeczony kod się znajduje. Takie dodatkowe korzyści zazwyczaj udostępniane są cyklicznie, stąd warto śledzić, kiedy taka opcja się pojawi. Ponadto pamiętać trzeba, że kod promocyjny Betclic, tak jak te oferowane przez innych bukmacherów, ma określoną datę ważności, należy więc upewnić się, czy wpisujemy kod, który jest aktualny. Dodatkowe informacje na ten temat możemy znaleźć wprost na stronie bukmachera. Stosowna zakładka jest dostępna w stopce na stronie Betclic. Kod promocyjny powinien być widoczny po kliknięciu w zakładkę o takiej właśnie nazwie. Jeśli kod nie jest obecnie dostępny, informacja taka pojawi się na kolejnej stronie.

Weryfikacja konta

Po przejściu trzech kroków rejestracyjnych posiadamy konto niezweryfikowane, na które możemy dokonać wpłaty środków, ale nie możemy brać udziału w typowaniu wyników zdarzeń. Na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymamy wiadomość z linkiem i informacją o potrzebie przesłania dokumentów w celu weryfikacji konta. Po zalogowaniu się na stronę ustalić możemy limity czasu gry i stawki. Wybrać możemy proponowane przez bukmachera ustawienia biorące pod uwagę zaawansowanie gracza, lub ustalić własne limity. Następnie w prawym górnym roku klikamy w znajdującą się tam ikonkę przekierowującą nas do okna zarządzania swoim kontem Betclic. W zakładce "moje dokumenty" dodajemy zdjęcia dowodu tożsamości. Po przesłaniu wymaganych dokumentów musimy czekać na weryfikację konta. Musimy również podać dane konta bankowego, na które wypłacać będziemy wygrane. Wpisujemy nazwę banku, kod BIC, a także numer konta bankowego w formacie IBAN.

Betclic - wpłata i wypłata środków

Wpłata środków na nasze konto możliwa jest już po rejestracji i pierwszym zalogowaniu. Nie musimy czekać aż konto zostanie zweryfikowane. Wpłatę możemy dokonać na trzy sposoby. Pierwszym z nich to Przelewy24. Jest to jeden z najlepszych i najpopularniejszych operatorów płatności online. Za jego pośrednictwem możemy dokonać zasilenia konta już od 1 złotego, a maksymalny pułap to 100 000 złotych. Drugą metodą jest opłata za pomocą karty kredytowej. Tutaj oczywiście podajemy numer karty i dane posiadacza. Jednak minimalna dopuszczalna przez Betclic wpłata jaką możemy dokonać tą metodą to 30 złotych. Górny pułap nie ulega zmianie. Ostatnim sposobem zasilenia konta jest tradycyjny przelew na konto bankowe. Po wyborze tej metody otrzymujemy dane do przelewu i unikalny kod referencyjny, który umożliwi powiązanie przelewu z naszym kontem. Rozpiętość widełek to również 1 - 100 000 złotych. Realizacja takiego przelewu trwa zazwyczaj od 24 do 72 godzin, a w szczególnych przypadkach potrwać może nawet do 5 dni roboczych. Jak wypłacić środki z naszego konta Betclic? Wypłata możliwa jest, podobnie jak przy okazji wpłat, za pośrednictwem operatora Przelewy24 i przelewem bankowym. Jak zapewnia bukmacher Betclik, wypłata jest zawsze bezpłatna i pozbawiona jakiejkolwiek prowizji. Nie ma ustalonej minimalnej kwoty wypłaty. W celu potwierdzenia transakcji, za każdym razem musimy wpisać hasło ustalone podczas rejestracji. Jednak wypłata środków możliwa jest wyłącznie po zweryfikowaniu konta.

Betclic oferta

Betclic, bukmacher, który legalnie na naszym rynku funkcjonuje od 1 lipca 2019 roku, posiada bardzo szeroką i rozbudowaną ofertę zakładów. W jej skład wchodzi około 40 różnorodnych dyscyplin. Oprócz oczywistych, takich jak piłka nożna, żużel, siatkówka i koszykówka, jest też wiele sportów niszowych, które stanowić mogą dużą wartość w kontekście rywalizacji o klienta. Oczywiście najwięcej akcentów przesunięto w stronę piłki nożnej, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem fanów typowania zdarzeń. Piłka nożna to rzesza kibiców i niepodważalny numer jeden wśród wszystkich dyscyplin o globalnym zasięgu. Obstawiać możemy największe ligi na świecie, rozgrywki reprezentacyjne i klubowe, puchary i rozgrywki rangi mistrzowskiej, ale jeśli najdzie nas ochota na zagranie czegoś egzotycznego, zakłady bukmacherskie Betclic pozwalają zajrzeć w kierunku ligi indonezyjskiej, islandzkiej, wietnamskiej, czy wielu innych pomniejszych rozgrywek krajowych.

Typuj u bukmachera Betclic na żywo

Oferta Betclic na żywo to dziesiątki spotkań rozgrywanych właściwie bez przerwy, całą dobę. Podstrona umożliwiająca typowanie zdarzeń w czasie rzeczywistym pozwala na filtrowanie według dyscyplin, które najbardziej nas interesują. Kursy aktualizowane są co kilka sekund, a ich zmiana sygnalizowana jest odpowiednim akcentem graficznym, wyraźnie zaznaczającym, który kurs uległ zmianie. Po wejściu w pełną ofertę dotyczącą interesującego nas spotkania możemy skorzystać z match trackera znanego nam z innych stron bukmacherskich. Tracker w pewnym stopniu oddaje sytuację boiskową, choć jest to oczywiście narzędzie o bardzo ograniczonych możliwościach i należy z odpowiednią ostrożnością podchodzić do informacji, które możemy dzięki niemu uzyskiwać. Ponadto mecze są dość obszernie obudowane statystycznie. Fani opisywania rzeczywistości cyframi mogą znaleźć tutaj coś dla siebie.

Betclic TV

Oferta Betclic jest wzbogacona o dostęp do transmisji z wielu interesujących wydarzeń sportowych. Kilka największych lig piłkarskich i interesujące turnieje, szeroka oferta transmisji turniejów tenisowych, w skład których wchodzą turnieje wielkiego szlema, ATP 1000, ATP 500, ATP 250 i WTA, rozgrywki NBA, Euroligi i lig europejskich. Ale to tylko część tego co oferuje Betclic. Bukmacher pozwala również śledzić między innymi rozgrywki piłki ręcznej i siatkówki. Żeby jednak móc oglądać transmisje na stronie bądź w aplikacji Betclic mobile, musimy posiadać środki na koncie, postawić zakład na obserwowane wydarzenie, lub mieć postawiony w przeciągu minionych 24 godzin.

Betclic bonus dla graczy

Tym co dla fanów typowania jest niemal równie istotne co oferta zakładów i wysokość kursów, są bonusy i promocje. Dodatkowe korzyści na jakie możemy liczyć to nie tylko zwiększony bonus powitalny, który możemy otrzymać wpisując przeznaczony dla bukmachera Betclic kod promocyjny. Oferta powitalna to najbardziej powszechna promocja jaką spotkać możemy rejestrując swoje konto u bukmachera. Nie inaczej przedstawia się oferta Betclic. Bonus jaki możemy dzięki temu zgarnąć to zazwyczaj 100% pierwszego depozytu, ale wartości te mogą się zmieniać i aby być na bieżąco, warto regularnie sprawdzać oferty bukmacherów. Inny oferowany przez firmę Betclic bonus to Boost, czyli inny dobrze znany wariant promocji, w którym bukmacher oferuje podwyższone kursy na wybrane zdarzenia.

Multi+

Multi+ proponowana przez Betclic oferta, w której potencjalna wygrana jest zwiększana o kilka, bądź nawet kilkadziesiąt procent w zależności od liczby zdarzeń na kuponie. Aby wziąć w niej udział należy wybrać zdarzenia oznaczone stosowną ikonką. Na kuponie znaleźć musi się minimum 5 zdarzeń spośród wybranych do promocji multi+ przez firmę Betclic. Bukmacher powiększy naszą potencjalną wygraną o minimum 7%, a w przypadkach kilkunastu zdarzeń na kuponie, może być to nawet 50%.

Betclic Cashout

Cashout to oferta, dzięki której możemy zamknąć kupon jeszcze zanim zakończą się wszystkie zdarzenia znajdujące się na nim. Wszystkie zakłady, w których opcja cashout będzie dostępna, będą posiadały ikonkę informującą o tym.

Bonus Betclic cashback

Bukmacher Betclic oferuje również okazjonalnie bonusy typu cashback. Bonus ten pozwala na postawienie zakładu bez ryzyka, a w wypadku porażki pieniądze wracają na nasze konto. Oczywiście promocja ta obwarowana jest wieloma warunkami i nie występuje permanentnie.

Betclic zakłady bukmacherskie to firma, która swoją pozycję budowała latami, co pozwoliło jej zdobyć międzynarodowe uznanie i silną pozycję na globalnym rynku zakładów wzajemnych. Jej obecność w polskiej przestrzeni jest czynnikiem, który może wprowadzić dużo zamieszania w naszych realiach, wszak każdy fan branży bukmacherskiej wie co to jest Betclic. Zakłady bukmacherskie, które legalnie działają już przez lata, poczują zapewne oddech na plecach, co powinno zadziałać ożywczo na całą branżę.