Rosnąca liczba firm bukmacherskich wymusza ich nieszablonowe działania. Ustawa regulująca polski rynek zakładów wzajemnych, która ograniczyła w sposób zdecydowany szarą strefę i usunęła z naszej przestrzeni wiele firm działających nielegalnie tylko pozornie zmniejszyła konkurencję w branży. Ustawa i jej nowelizacje wyrównały szanse, bo firmy funkcjonujące w innym systemie prawno - podatkowym były tutaj na uprzywilejowanej pozycji i mogły oferować swoim klientom bardzo korzystne warunki. Jednak poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z gry u takiego bukmachera, pojawiało się również wiele niebezpieczeństw. Wynikało to z tego, że nadzór nad taką firmą był właściwie żaden i gracz pozostawał niechroniony, a w przypadku ewentualnego sporu - bezbronny. Szacuje się, że przed wprowadzeniem odpowiednich regulacji szara strefa w zakładach wzajemnych wynosiła ponad 90%, kilka lat po wprowadzeniu stosownego ustawodawstwa wartość ta spadła do 40 - 50%. Jak widać działania prawne nie spowodowały całkowitego oczyszczenia rynku z nielegalnych praktyk, ale przynajmniej w istotnym stopniu te praktyki ukróciły.

Może się wydawać, że takie posunięcia są jednak niekorzystne z punktu widzenia gracza, który musi płacić wyższe podatki, przez to potencjalne wygrane są znacznie niższe. Jednak to tylko pozory bo korzyści są znaczne, choć trochę mniej widoczne na pierwszy rzut oka. Ustawa, licencjonowanie firm bukmacherskich i zniwelowanie szarej strefy to przede wszystkim korzyści dla państwa z tytułu zwiększonych wpływów do budżetu. Miejsca zwolnione przez zagraniczne nielegalne molochy mogą zostać zagospodarowane przez firmy działające legalnie i mające w dużej mierze polski rodowód. Oznacza to, że ich wpływy rosną lawinowo, co z kolei przekłada się na inwestycje w rodzimy sport. W "ekosystemie" pozostaje więc więcej środków finansowych, co przekłada się na jakość drużyn, czy całych rozgrywek, a także wspiera rozwój sportu niekwalifikowanego. Kolejnym nie mniej istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo gracza. Rygorystyczny proces uzyskiwania licencji i wysokość zabezpieczeń finansowych, jakie posiadać musi każdy legalnie działający bukmacher sprawia, że niemal niemożliwa jest sytuacja, gdy bukmacher nagle upada, a klient pozostaje z niczym. Chroniony jest też gracz niepełnoletni, którego udział w obstawianiu jest mocno utrudniony, a zasady udziału w rozgrywce opisany jest szczegółowymi i standaryzowanymi regulaminami.

Bukmacher Betfan

Wydaje się, że trudno wymyślić coś, czego dotąd nie było w branży bukmacherskiej. Bukmacher Betfan stara się jednak zadać kłam temu twierdzeniu i podchodzi do tematu w sposób innowacyjny. Ale czy akurat ta innowacja okaże się przepisem na sukces? Przeanalizowaliśmy ofertę, przyjrzeliśmy się jak zgarnąć bonus Betfan i sprawdziliśmy skąd firma wzięła się na naszym rynku. Jeśli chcesz wiedzieć, jak założyć konto, jak prezentuje się witryna internetowa i skąd wziąć kod promocyjny Betfan, ten artykuł może okazać się pomocny.

Betfan Sp. z o.o. - początki

Zakłady bukmacherskie Betfan to firma, którą tworzą ludzie od lat związani z branżą bukmacherską, zbierający doświadczenie w różnych firmach oferujących zakłady wzajemne, ale też w dużych korporacjach medialnych. W swoim CV mają takie firmy jak ForBET, Totolotek, Onet czy Agora. Firma Betfan Sp. z o.o. powstała na początku 2018 roku. W marcu pojawił się pierwszy wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. Właścicielem bukmachera jest spółka Newbet, za którą z kolei stoi Kancelaria Radców Prawnych "Chałas i Wspólnicy - Inwestycje". Bukmacher Betfan posiada kapitał zakładowy w wysokości 2 milionów złotych i w rejestrze figuruje pod numerem 0000727637. 29 października 2018 roku Ministerstwo Finansów pozytywnie rozpatrzyło wniosek bukmachera o przyznanie licencji na organizowanie zakładów w Internecie. Zakłady bukmacherskie Betfan utrzymują, że było to rekordowe tempo, co świadczy o ich rzetelności i wiarygodności. Jak napisali na swojej stronie, uzyskanie licencji zajęło im ustawowe 6 miesięcy, co do dnia. Pozwolenie ma numer PS4.6831.3.2018. Betfan Sp. z o.o. stał się tym samym jedenastym bukmacherem posiadającym stosowną licencję.

Zakłady bukmacherskie Betfan stawiają na rozrywkę

W strategii marketingowej Betfan kluczowym jest przeświadczenie, że typowanie to przede wszystkim dobra zabawa. Bukmacher diagnozuje, że chęć brania udziału w obstawianiu rezultatów zdarzeń, to dla większości fanów po prostu chęć dostarczenia rozrywki i tę rozrywkę oferuje. "U nas nie tylko gracie, ale przede wszystkim dobrze się bawicie" to jeden z motywów przewodnich, którymi kieruje się firma Betfan. Bukmacher utrzymuje też, że dla swoich klientów "chce być jak kumpel". Zabawa, nowoczesność, profesjonalizm i wychodzenie poza schemat, to jedne z przymiotów mających cechować zakłady bukmacherskie Betfan. Wszystkie materiały promujące firmę posiadają ujednolicony design, który według ludzi zarządzających ma przynosić jednoznaczne i pozytywne skojarzenia. Z psychologii biznesu doskonale znamy cechy przypisywane danej barwie. Nie ma przypadku w tym, że dana firma preferuje konkretny kolor dla swojej marki. Wszystko zależy od rodzaju oferowanej usługi i klienta, do którego kierujemy swój przekaz. Bukmacher Betfan bazuje na zielonych i żółtych odcieniach. Zieleń w tym przypadku ma symbolizować nadzieję, a żółty radość, zabawę i optymizm. Ponadto ostre kształty pokazują witalność i dynamikę, które mają cechować firmę Betfan. Bukmacher chce wprowadzić na rynek nową jakość, czego wyrazem jest choćby szeroka oferta na różnego typu zakłady "rozrywkowe", zdecydowanie odbiegające od dobrze znanej, standardowej oferty zakładów sportowych. Ponadto firma reaguje bardzo szybko na wszelakie wydarzenia w kraju i na świecie, prowadząc liczne akcje z zakresu tak zwanego "real time marketing", kiedy na swoich kanałach w mediach społecznościowych przedstawia błyskawiczną ofertę kursów na wydarzenia, które właśnie mają swoje miejsce.

Bukmacher Betfan w mediach społecznościowych

Z każdym rokiem dotarcie do potencjalnego klienta staje się - przynajmniej w teorii - łatwiejsze. Rozwój mediów społecznościowych znacznie zbliżył sprzedawcę i klienta. Wszyscy są na wyciągnięcie... palca, a granice zacierają się coraz bardziej. Ten fakt może przynieść wiele dobrego, jeśli korzysta się z tego we właściwy sposób, ale można też zepsuć sobie opinię prowadząc nierozważną politykę marketingową w sieci. Nie wyróżniając się pomysłowością ginie się w gąszczu podobnych marek, z kolei wyróżniając się ponad miarę, czy usilnie chcąc wzbudzić kontrowersję, można zniechęcić do siebie znaczne grono odbiorców. Sztuką jest odpowiednie wyważenie proporcji i znalezienie takiej mieszanki, która zapewni wyróżnienie się z tłumu, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku. Jak wygląda na tym polu Betfan? Zakłady bukmacherskie, które rozwijają swoją markę od 2018 roku, posiadają bardzo sprawny dział marketingu, a jego działania przyciągają uwagę. Widać, że ludzie odpowiedzialni za ten odcinek mają dużą świadomość na temat trendów panujących w Internecie. Największą aktywność bukmacher Betfan utrzymuje na Facebooku i Twitterze, nieco w cieniu pozostawiając Instagram. Na wszystkich kanałach pojawiają się bardzo podobne treści, w żartobliwy sposób komentujące aktualne wydarzenia, czy rezultaty zakończonych rozgrywek. Ponadto znaleźć tam możemy liczne ciekawostki i wreszcie specjalne zakłady i informacje o kursach. Możemy też liczyć na informację, gdy pojawi się nowy bonus Betfan.

Betfan zakłady bukmacherskie online

Witryna internetowa bukmachera prezentuje się efektownie, a jej design wydaje się spełniać swoje zadanie i powodować pozytywne odczucia w czasie przeglądania strony. Spójna kolorystyka i przejrzystość sprawiają, że korzystanie ze strony jest bardzo wygodne. Samo rozmieszczenie poszczególnych paneli jest dość standardowe. Lista dyscyplin z lewej, na górnym pasku menu z poszczególnymi kategoriami i logo Betfan, bonus z prawej pod kuponem. Centralna część to slider z atrakcyjnymi zakładami i promocjami, a poniżej - wydarzenia aktualnie rozgrywane i najciekawsze zdarzenia przyszłe. Strona jest funkcjonalna i intuicyjna, a wszystkie najważniejsze jej elementy są łatwo dostępne i nie wymagają długotrwałego "przeklikiwania". Ładuje się szybko i chodzi płynnie. Mobilna wersja strony również wygląda dobrze i nie przysparza kłopotów.

Betfan oferta

Oferta Betfan to między innymi około 30 różnorodnych dyscyplin sportu, e-sport i zakłady na żywo. Obstawiać możemy najbardziej popularne dyscypliny, takie jak piłka nożna, siatkówka, wiele rodzajów sportów motorowych, ale też niszowe, jak choćby krykiet, dart, golf i futbol australijski.

Nieszablonowe zakłady

Ale tym co wyróżnia zakłady bukmacherskie Betfan jest niebywale obszerna oferta z szeroko pojętej branży rozrywkowej. Wyobraźnia organizatorów zakładów wzajemnych okazuje się nie mieć granic, bo czy komuś przyszło do głowy, że kiedyś będziemy mieli okazję obstawiać liczbę deszczowych dni w lipcu w Rzeszowie, Szczecinie, czy Warszawie, albo czy Radosław Majdan rozwiedzie się z Małgorzatą Rozenek? Oferta jest podzielona na kilka segmentów. Są to media, gdzie zawierać możemy zakłady dotyczące najgorętszych medialnych newsów ostatnich dni, polityka, czyli m.in. zakład na wyniki wyborów, show-biznes, czyli coś dla fanów plotek i ploteczek, ekonomia i zakłady na kursy walut, czy najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wojaży naszych rodaków, wokół sportu, czyli seria specjalnych zakładów dotyczących wydarzeń ze sportowych aren i w końcu - pogoda, a więc możliwość zabawy w synoptyka i przewidywania aury na nadchodzące dni, tygodnie i miesiące. Jeśli ktoś znudziłby się zawieraniem klasycznych zakładów i chciałby wprowadzić nieco urozmaicenia do swojej przygody z zakładami bukmacherskimi, Betfan ma coś dla niego. Przyzwyczailiśmy się już, że bukmacherzy chcąc odświeżyć nieco ofertę, wprowadzają do niej nieśmiało przeróżne wydarzenia pozasportowe, rozwiązania takie są bardzo popularne choćby w USA i Wielkiej Brytanii, ale na naszym rynku dopiero Betfan zaprezentował tak różnorodną i bogatą ofertę na zakłady nie mające wiele wspólnego ze sportem. W ten sposób bukmacher przetarł szlak, którym coraz odważniej zaczynają podążać pozostałe firmy. Czy na polskim rynku przyjmie się oferta spod znaku Betfan, opinie są podzielone, ale większość z nich, jeśli nawet nie docenia inwencji, to przynajmniej przyznaje, że oferta przyciąga uwagę.

News

Na stronie znajdziemy też zakładkę "news", gdzie przeczytamy o najciekawszych sportowych wydarzeniach i będziemy mogli typować specjalne zakłady ich dotyczące. Znajdziemy tam też bonus Betfan i oferty promocyjne.

Rejestracja na stronie Betfan, kod promocyjny i bonus dla nowych graczy

Bukmacher Betfan dał swoim klientom możliwość błyskawicznej rejestracji i po wpisaniu podstawowych danych otrzymujemy dostęp do konta tymczasowego, które daje nam możliwość typowania zakładów do 5 tysięcy złotych. W oknie rejestracji wpisać możemy również kod promocyjny Betfan. Aby uzyskać konto stałe należy je zweryfikować poprzez przesłanie zdjęcia lub skanu dowodu osobistego. W tym celu wchodzimy w panel zarządzania swoim kontem, klikamy zweryfikuj, odpowiadamy na kilka pytań i robimy zdjęcie, lub przesyłamy przód i tył dowodu tożsamości. Po ich zweryfikowaniu utrzymamy wiadomość o zmianie statusu konta z tymczasowego na stałe. Weryfikacja nie trwa szczególnie długo i po kilkudziesięciu minutach, lub kilku godzinach możemy korzystać z pełnej funkcjonalności naszego konta.

Betfan - bonus na start i inne promocje

Oprócz bogatej oferty zakładów szalenie ważna dla klientów jest też oferta bonusowa. Betfan zakłady bukmacherskie to firma, która może nie ma najszerszej oferty bonusów i promocji, ale te, które posiada powinny trafić w gusta i zainteresować większość klientów. Oczywiście podstawowym i najpopularniejszym bonusem jest bonus powitalny, który pozwala na uzyskanie dodatkowych korzyści w trakcie rejestracji konta. Możemy też uzyskać od partnerów firmy Betfan kod promocyjny, który ofertę powitalną może wzbogacić o kolejne profity. Kod taki wpisujemy w oknie rejestracji, a znajdziemy go choćby w Internecie, na jednym z wielu portali branżowych. Informacje o bonusach i promocjach możemy też otrzymywać drogą mailową, jednak najlepiej będzie po prostu regularnie śledzić stronę internetową bukmachera, bo tam znajdziemy wszelkie niezbędne informacje na temat dostępnych promocji. Na szczególną uwagę zasługuje Radar365, czyli specjalna oferta promocyjna, dzięki której każdego dnia możemy otrzymać inny bonus. Różnorodność tej oferty jest naprawdę duża i w stwierdzeniu bukmachera, który zapewnia, że "z pewnością nie raz Was zaskoczymy", nie ma dużej przesady. Grając u bukmachera Betfan liczyć możemy też na specjalne zakłady z powiększoną wygraną. Wystarczy, że na naszym kuponie będzie odpowiednia liczba zdarzeń, a ich kurs osiągnie wysokość ustaloną przez bukmachera. Betfan doliczy wtedy do naszej wygranej kilkanaście procent ekstra. A wszystko w myśl zasady - nie grasz, nie wygrasz.

Warto zasięgnąć opinii innych graczy, jeśli chcesz wyrobić sobie zdanie na temat bukmachera Betfan. Opinie użytkowników są bowiem najlepszą oceną poczynań firm bukmacherskich.