Legalni bukmacherzy stanowią coraz większą część polskiego rynku zakładów wzajemnych. Dzięki ustawie regulującej jego funkcjonowanie, a także wprowadzanej w latach późniejszych nowelizacji, udział w rynku nielegalnych firm bukmacherskich drastycznie maleje. Przyczynił się do tego przede wszystkim wymóg posiadania licencji Ministerstwa Finansów, której otrzymanie jest równoznaczne ze zgodą na legalne funkcjonowanie. Ale żeby otrzymać rzeczoną licencję spełnić należy szereg warunków, od których nie może być odstępstw. Beneficjentami zmian są firmy legalnie prowadzące działalność. Ustawa ogranicza bowiem obecność firm działających z pozycji uprzywilejowanej, z którymi legalni bukmacherzy nie mieli szans konkurować. Nowe ustawodawstwo nie chroni rynku w 100%, ale stanowi istotny krok w kierunku jego uzdrowienia. Przepisy chronią nie tylko bukmacherów, ale przede wszystkim ich klientów. Legalne zakłady bukmacherskie są bowiem pod ciągłym nadzorem, a żeby otrzymać licencję muszą przedstawić gwarancje finansowe, dzięki którym gracz ma pewność, że firma nagle nie zniknie z jego pieniędzmi, a on nie pozostanie bez możliwości walki o sprawiedliwość.

Forbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - licencja Ministerstwa Finansów

Jednym z bukmacherów, który został pozytywnie zaopiniowany i otrzymał stosowną koncesję jest bukmacher Forbet. Opinie ministerstwa wydawane są na podstawie wniosku, który spełniać musi wiele warunków, a na jego rozpatrzenie od daty złożenia wniosku Ministerstwo ma 6 miesięcy. Zakłady bukmacherskie Forbet otrzymały taką licencję 4 maja 2016 roku, a licencja posiada nr PS4.6831.10.2016. Oznaczało to, że Forbet uzyskał zgodę na prowadzenie działalności online. Dwa lata później Ministerstwo Finansów zezwoliło również na zawieranie zakładów w punktach naziemnych. W Krajowym Rejestrze Sądowym Forbet widnieje pod numerem 0000263257. Początkowa nazwa spółki to Casino Games Sp. z o.o., ale w roku 2017 doszło do zmiany w rejestrze i pojawił się tam wpis zmieniający nazwę firmy, pod którą działa spółka na Forbet Zakłady Bukmacherskie Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością.

Forbet - naziemne punkty przyjmowania zakładów bukmacherskich

Choć z oczywistych względów głównym obszarem działalności firm bukmacherskich są zakłady w wzajemne w sieci, to starają się one zadbać również o prowadzenie punktów stacjonarnych, a ich ofertę wzbogacić o nowe technologiczne rozwiązania. Bukmacher Forbet zgodę na otwarcie naziemnych salonów otrzymał w roku 2018. Rok później dysponował około setką takich punktów zlokalizowanych zarówno w dużych, jak i mniejszych ośrodkach. Cała lista dostępna jest na stronie internetowej, a wyszukanie interesującego nas oddziału zajmie kilka sekund. Wystarczy w odpowiednie miejsce wpisać adres, a na mapie ukaże się najbliższy nam punkt. Klikając w niego dostaniemy informację o godzinach otwarcia i rodzajach zakładów, które możemy zawierać w danym miejscu. Co ważne, obstawiając w punkcie stacjonarnym mamy możliwość sprawdzenia statusu swojego kuponu przez Internet. Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę na stronie i wpisać numer kuponu.

Co wyróżnia ofertę punktów stacjonarnych Forbet?

Rosnąca konkurencja powoduje, że zakłady bukmacherskie prześcigają się proponowaniu nowych koncepcji mających urozmaicić rozgrywkę i poszerzyć grono potencjalnych odbiorców. Pomimo tego, że przytłaczająca większość klientów przeniosła się do Internetu, punkty stacjonarne wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem, a same lokale naziemne są rozwijane i wyposażane w kolejne udogodnienia. Tempo wyścigu stara się wytrzymać - a może wręcz je narzucać - firma forBET Zakłady Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. Punkty stacjonarne tego bukmachera wyróżniają się pod kilkoma względami. Wyposażone są w specjalne terminale, na których w prosty i wygodny sposób można zawierać zakłady wzajemne. Obstawiać tu można zdarzenia przyszłe, wyniki na żywo, a także sporty wirtualne. Ponadto bezpośrednio na terminalach śledzić można transmisje z wydarzeń sportowych. Bukmacher Forbet oferuje również zawieranie zakładów w nocy. Godziny, w których funkcjonują oddziały naziemne są bardzo zróżnicowane, ale wiele z nich - zwłaszcza te w średnich i dużych miastach - czynne są do późnych godzin wieczornych, a niektóre zamykane dopiero nad ranem.

Bukmacher Forbet sponsorem polskiego sportu

Inwestycje w polski sport wydają się naturalną koleją rzeczy jeśli mowa o zakładach bukmacherskich. Jest to bowiem swoista transakcja wiązana, gdyż rozwój sportu w naszym kraju jest jak najbardziej w interesie firm umożliwiających zawieranie zakładów wzajemnych. Pozwala to rozszerzyć grono odbiorców, zbudować zaufanie i lojalność klientów. Forbet, bukmacher ze stosunkowo krótką historią, posiada już bardzo bogate portfolio i współpracuje z wieloma znaczącymi sportowymi podmiotami. Już w 2016 roku podpisano umowę z ligą mistrzów świata, a więc siatkarską PlusLigą. Bukmacher Forbet zdecydował się wesprzeć siatkówkę i zostać sponsorem rozgrywek w sezonie 2016/17. W roku 2017 podpisano umowę z żużlowym klubem - Włókniarz Częstochowa. Polska żużlowa Ekstraliga posiada miano najlepszej ligi żużlowej na świecie, a Włókniarz, wspierany przez Forbet, opinię czołowego klubu żużlowego w kraju. Nie może więc dziwić zainteresowanie bukmachera tą dyscypliną. Kibice żużla uchodzą za najbardziej zagorzałych fanów sportu w naszym kraju, a ich oddanie klubowym barwom na pewno nie ustępuje kibicom piłkarskim. Stąd żużel może uchodzić za pole do znakomitej promocji. Umowa pomiędzy bukmacherem Forbet a Włókniarzem została skonstruowana w taki sposób, że część środków z tytułu sponsoringu stanowiła kwota stała, natomiast pozostała transza była uzależniona od liczby kibiców, którzy zostaną klientami firmy Forbet i od tego jakie zakłady będą oni zawierać. Umowa gwarantowała bukmacherowi obecność jego logo na strojach żużlowców, przystadionowych banerach i w parku maszyn, oraz na klubowych kanałach w mediach społecznościowych. Forbet organizował też specjalną strefę kibica.

W tym samym roku podpisano umowę sponsorską, na mocy której firma Forbet Zakłady Bukmacherskie została sponsorem Śląska Wrocław, a jej logo zagościło na koszulkach piłkarzy. Tym samym Forbet stał się pierwszym od trzech lat sponsorem, którego logo znalazło się na trykotach meczowych piłkarskiego Śląska. Innym zasłużonym klubem, z którym współpracę ma na swoim koncie bukmacher jest ŁKS Łódź. Obie marki współpracowały już od 2016 roku, jednak dopiero w 2018 podpisano umowę, na mocy której Forbet stał się sponsorem głównym klubu. W sezonie 2018/19 Łodzianie uzyskali promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Forbet Zakłady Bukmacherskie wspiera rozwój młodych sportowców i sport niepełnosprawnych

Na początku roku 2019 Forbet podpisał umowę sponsorską z Polskim Związkiem Tenisowym, a także z Warsaw Sport Group. Umowa z warszawską agencją sprawiła, że zakłady bukmacherskie zostały jej głównym sponsorem, a tym samym objęły opieką liczne sekcje sportowe Legii Warszawa. Współpraca miała wspomóc rozwój młodych sportowców realizujących się w mniej popularnych dyscyplinach, których uprawianie często jest utrudnione poprzez brak finansowania, czy odpowiedniej infrastruktury. Warsaw Sport Group organizuje między innymi międzynarodowy kobiecy turniej zawodowy o punkty do rankingu WTA.

W roku 2018 Forbet nawiązał współpracę z AMP Futbol Polska, stając się partnerem reprezentacji Polski w piłce nożnej osób po amputacjach. Zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę dają kapitalny przykład hartu ducha i stawianiu czoła przeciwnościom, a pomimo tego, że dyscyplinę w naszym kraju można uznać za raczkującą, Polacy już są jedną z najlepszych drużyn na świecie. Dzięki współpracy z firmą Forbet, reprezentanci Polski mieli okazję spotkać się z Arturem Borucem, który dopingował ich w drodze na mundial.

Niższe klasy rozgrywkowe wspiera Forbet. Bonus dla fanów IV ligi

W związku z postępującą komercjalizacją futbolu i ruchem "against modern football" piłka nożna zaczyna dzielić się na dwa rdzenie. Jeden z nich stanowią kibice dużych, bogatych i zasłużonych klubów, którzy lubują się w obserwowaniu wielkiej piłki, a drugi ci, którzy prawdy piłkarskiej poszukują w niższych klasach rozgrywkowych, małych lokalnych klubach, z dala od salonowego blichtru. Wyrósł z niego ruch "groundhopperski" zdobywający coraz większą liczbę sympatyków, a futbol amatorski przeżywa dzięki temu pewnego rodzaju renesans. Wiatr zmian doskonale wyczuł Forbet, formułując atrakcyjną ofertę dla entuzjastów niższych lig.

Forbet promocja 4x4

Jedną z takich promocji jest przygotowany przez bukmachera Forbet bonus dla fanów IV ligi. Każdy gracz zarejestrowany na stronie po spełnieniu warunków zawartych w regulaminie promocji, może liczyć na zwrot stawki zakładu.

#Bekstraklasa i #Regiobet

W sezonie 2018/19 wykorzystując rosnącą popularność klubów a-klasowych i b-klasowych w kanałach społecznościowych, Forbet zdecydował się przedstawić ofertę dedykowaną specjalnie dla nich. 16 najpopularniejszych klubów stworzyło specjalną wirtualną ligę, w której toczono korespondencyjne pojedynki. Punkty w tabeli przyznawane były na podstawie zawieranych przez kibiców zakładów, a im więcej typów, tym więcej zdobytych punktów. Najlepsza ekipa mogła liczyć na komplet strojów na kolejny sezon.

Znane twarze i obecność w mediach społecznościowych

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie strategię marketingową bez sprawnego funkcjonowania w social mediach. Bukmacher Forbet postawił na twarze znane z telewizji i sportowych aren, a ich sylwetki możemy spotkać w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Ponadto na fecebooku, instagramie czy twitterze znajdziemy wiele ciekawych informacji na temat bukmachera Forbet, bonusy, które ma obecnie w swojej ofercie, a także przeznaczone dla użytkowników zarejestrowanych na stronie internetowej Forbet promocje i konkursy. Obejrzymy też ciekawe i często zabawne filmy ze świata sportu.

Witryna internetowa Forbet, bonus powitalny i założenie konta

Bukmacher posiada nowoczesną i funkcjonalną stronę internetową z jasno zdefiniowaną biało - zielono - granatową szatą graficzną. Strona działa sprawnie, a poruszanie się po niej jest bezproblemowe i intuicyjnie. Wszystkie ważne opcje są wyraźnie zaznaczone i umiejscowione w łatwo dostępnych miejscach, nie trzeba więc tracić zbyt dużo czasu na szukanie ich. Na stronie znajdziemy również chat na żywo, gdzie możemy się udzielać lub czytać zamieszczane tam przez klientów Forbet opinie i komentarze na temat bieżących wydarzeń.

Rejestracja przebiega w trzech szybkich krokach i trwa kilka minut. W pierwszym podajemy adres mailowy, login i hasło, które posłużą nam do logowania się na stronie, zaznaczamy wymagane zgody i informujemy, czy interesuje nas przygotowany przez Forbet bonus powitalny. W drugim wpisujemy dane osobowe, a w ostatnim dane z dowodu osobistego oraz wysyłamy jego skan. Jeżeli posiadamy dedykowany dla bukmachera Forbet kod promocyjny, w ostatnim kroku rejestracji znajdziemy rubrykę, w którą taki kod możemy wpisać. Kod promocyjny Forbet daje możliwość sięgnięcia po dodatkowe bonusy, a znaleźć go możemy m.in. w sieci. Po przejściu procedury rejestracyjnej wystarczy kliknąć w link aktywacyjny, który znajdziemy w skrzynce mailowej. Nasze konto zostało aktywowane i możemy rozpocząć typowanie.

Formy wpłat na konto

Wpłaty środków na swoje konto możemy dokonać za pomocą popularnych serwisów oferujących przeprowadzanie transakcji finansowych online, a realizacja takiej wpłaty zajmuje kilka minut.

Forbet oferta

ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. oferuje nam zawieranie zakładów na zdarzenia z ponad 20 dyscyplin. Wybierać możemy spośród najpopularniejszych, takich jak piłka nożna, tenis czy siatkówka, wciąż rozwijających się - e-sport, czy niszowych, jak darts i szachy. Ofertę uzupełniają zakłady specjalne dotyczące wydarzeń politycznych i rozrywkowych w Polsce i na świecie. Tworzenie kuponu jest banalnie proste. Może on przybrać formę kuponu pojedynczego, akumulowanego, lub systemowego. Jeśli nie wiesz co oznaczają poszczególne terminy, ani nie masz doświadczenia w obstawianiu, powinieneś skorzystać z instrukcji objaśniającej wszelkie zasady typowania. Jeśli z kolei nie masz czasu na wyszukiwanie zdarzeń i tworzenie kuponów, na stronie znajdziesz wyszukiwarkę kursów, dzięki której z łatwością przefiltrujesz listę zdarzeń wybierając konkretną dyscyplinę i ustawiając widełki kursów. A jeśli i to rozwiązanie nie zadowala cię w pełni i wolisz iść po linii najmniejszego oporu, Forbet oferuje gotowe kupony dostępne w betmarkecie. Znajdują się tam dziesiątku "gotowców", z przedstawioną stawką i ewentualną wygraną, które również możemy segregować na podstawie kursów czy liczby zdarzeń. Po otwarciu danego kuponu, jednym kliknięciem możemy zagrać identyczny, lub wybrać z niego poszczególne zdarzenia. Gotowy kupon można stworzyć również wprost ze strony głównej. Możemy też skorzystać z opcji Combo Expert, gdzie znajdziemy specjalnie przygotowaną kombinację zdarzeń z wysokimi kursami.

Zakłady na żywo

Zawieranie zakładów live, to dzisiaj coś bez czego firmy bukmacherskie nie mają racji bytu. Forbet na tym polu prezentuje się okazale. Do dyspozycji mamy ogromną liczbę zdarzeń, a typowanie jest możliwe właściwie niemal całą dobę. W obstawianiu live pomóc nam mogą statystyki meczów aktualizowane w czasie rzeczywistym, match tracker, który w pewnym (choć mocno ograniczonym) stopniu oddaje obraz gry, ale przede wszystkim wiele wydarzeń jest transmitowanych na żywo, a relację oglądać możemy wprost w przeglądarce. W zakładce "zakłady na żywo" znajdziemy kalendarz spotkań i transmisji, gdzie dostępna będzie pełna lista zakładów dostępnych do obstawiania w czasie ich rozgrywania. Ponadto przy każdym z nich ukaże się informacja, czy będziemy mieli możliwość śledzenia match trackera, a może transmisji.

Sporty wirtualne

Bukmacher Forbet posiada jedną z najbardziej rozbudowanych ofert jeśli mowa o sportach wirtualnych. Obstawiać możemy wirtualne rozgrywki ligowe i reprezentacyjne w piłkę nożną, wzorowaną na NBA ligę koszykówki, rozgrywki tenisowe, wyścigi psów i konne. Ale to nie wszystko, bo rosnące zainteresowani klientów tą formą zakładów bukmacherskich spowodowało poszerzenie oferty o dodatkowe dyscypliny, takie jak żużel, wyścigi motocyklowe, czy kolejne - wzorowane na tych najpopularniejszych - ligi piłkarskie. Dodatkowo w zakładach wirtualnych zgarnąć można specjalny bonus. Forbet przygotowuje bowiem regularnie ofertę promocyjną dla obstawiających rozgrywki wirtualne.

Forbet - bonus, konkursy i promocje

Rozrastający się rynek zakładów wzajemnych powoduje, że firmy bukmacherskie prześcigają się w oferowaniu swoim użytkownikom dodatkowych korzyści wynikających z zaufania właśnie im. Często są to specjalne akcje przeprowadzane przy okazji szczególnych wydarzeń sportowych, lub po prostu indywidualny bonus. Forma Forbet Zakłady Bukmacherskie również regularnie przygotowuje dla swoich klientów szeroki wachlarz dodatków i promocji. Począwszy od rejestracji, kiedy korzystać możemy z bonusu na start, czy wprowadzić otrzymany od Forbet kod promocyjny, po liczne konkursy z ciekawymi nagrodami. Dzięki regularnemu obstawianiu możemy wygrać choćby wyjazd na mecz. Bukmacher nagradzał już swoich klientów między innymi wyjazdami na mecze Serie A i reprezentacji Polski. Bukmacher prezentuje również bonusy urodzinowe, czy dedykowane bonusy związane z wydarzeniami, w których udział biorą zespoły współpracujące z firmą. Dodatkowe korzyści przynosi też stworzona przez Forbet aplikacja mobilna i mobilna wersja strony internetowej. Ponieważ tylko obstawiając z urządzeń mobilnych możemy korzystać z opcji "cash out".

Super tydzień

Ciekawym wariantem jest super tydzień, w którym codziennie wykorzystać możemy inny bonus. Forbet oferuje tu m.in. zakłady bez ryzyka, czy podwyższone kursy.

To nie wszystko bo czujni typerzy będą mogli zgarniać kolejne bonusy. W sieci istnieją liczne portale traktujące o rynku bukmacherskim, również szeroko opisujące zakłady bukmacherskie Forbet. Opinie i komentarze to jednak nie wszystko co znajdziemy w takich miejscach, bo często widnieje tam również specjalny kod promocyjny. Forbet regularnie poszerza ofertę o kolejne warianty bonusów, stąd warto śledzić ich stronę internetową. Tam bowiem znajdziemy wszelkie informacje na temat aktualnych bonusów i zasad udziału w konkursach, oraz promocjach.

Forbet aplikacja mobilna

Mobilna wersja strony jest dobrze zoptymalizowana i wygodna w użyciu na smartfonach i tabletach, jednak jeszcze większą wygodę daje korzystanie z aplikacji, którą pobrać możemy ze strony. Pobranie i instalacja trwa kilka minut. Pamiętać trzeba, aby podczas instalacji w ustawieniach telefonu zaznaczyć wymagane zezwolenia. Aplikacja Forbet prezentuje się schludnie i jest przyjazna w użyciu, nie odbiegając tym samym pod tym względem od konkurencji. Nieco uboższa jest jednak sama oferta dostępnych w niej zakładów. Mocno okrojona jest choćby oferta zakładów na sporty wirtualne. Jednak można liczyć, że firma z czasem coraz lepiej będzie wykorzystywała możliwości jakie daje aplikacja. Forbet rozwija się wszak dynamicznie i krok po kroku zwiększa dostępność swoich usług. Wprost z aplikacji możemy dokonać błyskawicznej płatności i wypłacić środki, postawimy zakład live, obejrzymy transmisję, a jeśli ta będzie niedostępna to przebieg rozgrywki śledzić będziemy mogli na match trackerze.

Forbet, bukmacher z dużym potencjałem

Te wszystkie aspekty powodują, że Forbet, bukmacher posiadający licencje na legalną działalność od 2016 roku błyskawicznie osiągnął wysoką pozycję na rynku i zdobył zaufanie wielu użytkowników.